Хотин

hotyn

Екскурсія у Хотинську фортецю (з відвідуванням по дорозі до Хотина Жванецької фортеці, огляд одного з дотів "лінії оборони Сталіна").

Тривалість (з переїздом Кам'янець-Подільський - Хотин - Кам'янець-Подільський) - 3,5 годин

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЕКСКУРСІЮ...

Хотинська фортеця – одна із найбільш вражаючих історико-архітектурних перлин Буковини і цінна пам’ятка оборонного зодчества країни. Фортеця стоїть на околицях Хотина, при Дністрі. Її стіни заввишки 30-40 м і завтовшки 5-6 м, земляні вали з бастіонами і глибокі рови викликають великий інтерес у всіх, хто відвідує цю фортецю над Дністром. Стіни і башти прикрашені геометричним орнаментом з цегли і візерунком нагадують українську народну вишивку. У внутрішнє подвір’я фортеці можна потрапити з півдня, через давній вхід попід надворітню вежу. В останній період існування фортеці вхід проходив вище, через дерев’яний міст. В разі небезпеки міст спалювали, а в’їзні ворота наглухо закривали. На фортечному подвір’ї стоять руїни кількох давніх будинків. Привертають увагу стіни, прикрашені шаховим орнаментом. Це палац коменданта, збудований у XV ст. До східної оборонної стіни прилягають зруйновані стіни давньої церкви. На них зберігся фресковий розпис п’ятсотрічної давності. В центрі подвір’я – глибокий, нині більш як на половину засипаний колодязь. Він пробитий в скелі і колись мав глибину 65 м. На оборонній стіні п’ятиметрової товщини знаходилась бойова площадка, яка була захищена кам’яними зубцями триметрової висоти.
Серед багатьох легенд і міфів, що стосуються минулого Хотина і фортеці, можна почути різноманітні розповіді щодо часу заснування та походження назви міста. Деякі з них виявились на стільки живучими, що не дивлячись на їхню помилковість з точки зору історичної науки, й досі переповідаються не тільки на сторінках засобів масової інформації, краєзнавчих нарисів, путівників, а навіть і наукових досліджень. Якою ж насправді є етимологія, тобто походження, назви Хотина? Назва Хотина вказує на слов’янське походження, має слов’янський корінь і походить від дієслова «хотіти», адже скелястий мис над Дністром був бажаним місцем для давніх поселенців.
Сучасний стан і вигляд Хотинської фортеці, що вражає своєю величчю, завдячує подвижницькій діяльності сотень любителів старовини, краєзнавців, науковців, архітекторів, реставраторів, митців, громадських та державних діячів, які зберегли до наших днів цю прекрасну історико-архітектурну пам’ятку.

Get bookie bonus - gbetting.co.uk