Кривче

krivche

Екскурсія у Кришталеву печеру біля с. Кривче, Борщівського р-ну Тернопільської обл. (з відвідуванням по дорозі укріплень Окопів Святої Трійці, огляд решток Траянового валу, Кривчанської фортеці).

Тривалість (з переїздом Кам'янець-Подільський - Кривче - Кам'янець-Подільський) - 4 години

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЕКСКУРСІЮ...

Високо над долиною р. Циганки, біліють в облямівці молодих сосняків стрімкі скелясті гіпсові урвища. В одному з них, куди піднімається асфальтована доріжка, міститься вхід до печери Кристальної або Кришталевої (с. Кривче, Борщівського району на Тернопільщині). Вона першою на Україні була обладнана для масового відвідування, тут знімалися науково-популярні кінофільми, періодично проводяться змагання та зльоти спелеотуристів, численні науково-дослідні та туристсько-спортивні експедиції. Електрифікована підземна екскурсійна траса та штат кваліфікованих провідників-екскурсоводів роблять мандрівку по палацах Кришталевої доступною для всіх бажаючих. Два з половиною кілометри екскурсійної траси дарують відвідувачам печери півтори години шляху у світі казки.
Перші кількасот метрів Вхідного коридору спочатку насторожують кожного відвідувача. Під ногами кольоровими плямами жевріють тьмяні відблиски світильників. Склепіння та стіни вилискують крупнокристалічним темно-коричневим гіпсом, гладесенько відшліфованим древніми водами. Ліворуч і праворуч зачаївся морок, ховаючи напівзасипані отвори бічних відгалужень. З кожним кроком зростає напружене очікування чогось незвичайного. Легенька прохолода приємно торкається обличчя.
Нарешті хід розширюється, і в коридорі Чудес з’являються перші дива – на стінах іскряться-переливаються мінливими барвами кристали. Створюється враження, що все навколо покрите блискучим панциром інею, чудернацькими пальмовими гілками, листям папороті чи тонкою мозаїкою з дрібненької янтарно-коричневої смальти.
І екскурсійний маршрут, мов нитка Аріадни, веде допитливих мандрівників заплутаними лабіринтами печерних залів на зустріч із застиглими у камені нереальними істотами, химерними чудовиськами, кам’яними трояндами та лілеями, а також вічнозеленою красунею – ялинкою. А завершується казкова мандрівка зустріччю з одвічним господарем цього підземного палацу – Кам’яним Буйволом, величезна грізна голова якого зненацька виринає з мороку, насторожено придивляючись до гостей Кришталевої печери.

Get bookie bonus - gbetting.co.uk